05.07 - 30.08 / GODZ.16:00 / Dziedziniec Zamku

Letnie Koncerty Plenerowe

Letnie Koncerty Plenerowe

W każdą niedzielę lipca i sierpnia 

Podczas wakacji na Dużym Dziedzińcu Zamku organizujemy od wielu lat koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing.

  • Miejsce: Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  • Godzina rozpoczęcia każdego koncertu: 16:00
  • Bilet na każdy koncert: 10 zł, liczba miejsc ograniczona
  • Koncerty odbywają się w plenerze, w przypadku złych warunków pogodowych zastrzegamy sobie prawo do odwołania koncertów
  • Wszystkich słuchaczy obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu wydarzeń plenerowych:

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

Zasady obsługi zwiedzających Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – pobierz (PDF)

Regulamin obiektu – pobierz (PDF)

Program koncertów 

 9 sierpnia, godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Dwa światy z muzyką (rock – jazz)
Bilety: 10 zł

Nowy projekt muzyczny Wojtka Rapy, program „Dwa światy z muzyką” to znane i lubiane piosenki z różnych epok i stylów muzycznych, począwszy od bluesa, poprzez rock  do dzisiejszego jazzu. W programie koncertu nie zabraknie własnych kompozycji muzyków. Utwory w nowych aranżacjach z pewnością zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż sentymentalną.

Wojtek Rapa – śpiew, gitary,
Małgorzata Jarmoc – śpiew,
Przemysław Raminiak – znany pianista jazzowy, stale współpracujący z piosenkarką Krystyną Prońko.


16 sierpnia, godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Kobieta ze wszystkich stron świata
Bilety: 10 zł

Koncert jest opowieścią o kobiecości, która przejawia się w każdym czasie i w każdej przestrzeni. Opowieścią o kobiecie, która  kocha, rodzi dzieci i zajmuje się nimi, cierpi, rozpacza, tańczy, raduje się,  żyje pełnią życia. Wszystkie strony świata będą symbolizowały pieśni słowiańskie, bałkańskie, bizantyjskie i sefardyjskie  z tradycji dworskich i wiejskich.

Emilia Raiter – harfa gotycka i barokowa, śpiew,
Barbara Wilińska –śpiew, kankles, daff, suka, dulcymer.

Barbara Wilińska – śpiewaczka, trenerka głosu, multiinstrumentalistka (lira korbowa, suka, dulcymer, kankles, tambura). Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi oraz improwizacją głosem. Laureatka m.in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu, Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, konkursu „Stara Tradycja”.

Emilia Raiter – harfistka, opowiadaczka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystka Prezydenta Wrocławia, Prezydenta Miasta Lublin, laureatka  Przeglądu Piosenki Aktorskiej Nurt Off we Wrocławiu oraz harfowych konkursów międzynarodowych. Wykonuje muzykę dawną, klasyczną, tradycyjną, eksperymentalną. Doskonaliła warsztat wykonawczy pod okiem uznanych harfistów w Polsce i za granicą.


23 sierpnia, godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Dni Kultury Ukraińskiej

W koncercie wystąpią artyści z Ukrainy, związani z Operą na Zamku w Szczecinie (koncert organizuje Ośrodek Kultury Ukraińskiej w Szczecinie).


30 sierpnia, godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Pan Górski i SPółka
Bilety: 10 zł

Któż pozna wasze zamiary
W ciemnościach nie widać twarzy
Słuchajcie dźwięków gitary
Pozwólcie sobie pomarzyć…

Koncert zespołu Pan Górski i SPółka to muzyczna podróż do krainy poezji, gdzie liryka, tęsknota, miłość i poszukiwanie swojego miejsca w świecie splatają się z humorystyczną opowieścią o codziennym życiu. Usłyszymy autorskie kompozycje zespołu, a ze względu na 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych, również piosenki Jacka Kaczmarskiego – barda Solidarności.

W marcu 2017 ukazała się debiutancka płyta „Trzech bardów”, gdzie znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego. W czerwcu 2017 r. na XII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy zespół Pan Górski i SPółka zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz Nagrodę Publiczności. W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugą płytę „Rozmowa Śmierci z Miłością”. Podczas promującej ją trasy koncertował m.in. w Krakowie w Piwnicy pod Baranami, w Bydgoszczy w Otwartej Przestrzeni Światłownia, w Miejskich Ośrodkach Kultury w Policach i w Goleniowie, w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku. Zagrał także dwa koncerty w Anglii. Aktualnie pracuje w studio nad nową, trzecią już płytą.

Członkowie zespołu:

  • Sebastian Górski – tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego Quo Vadis. Dziś gra w zespole Nikt. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które postanowiły ujrzeć światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły się w niesamowity projekt;
  • Tomasz Skaya – lider i założyciel Quo Vadis, prawie 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą bezkompromisowa muzykę, jednakże w projekcie Pan Górski i SPółka odsłania swoje liryczne oblicze;
  • Przemysław Nowak – wirtuoz akordeonu. Na scenie od 20 lat. Założyciel zespołu Rockasta.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Kup online