05-07-2020 - 30-08-2020 / GODZ.16:00 / Dziedziniec Zamku

Letnie Koncerty Plenerowe

Letnie Koncerty Plenerowe

W każdą niedzielę lipca i sierpnia 

Podczas wakacji na Dużym Dziedzińcu Zamku organizujemy od wielu lat koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing.

  • Miejsce: Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  • Godzina rozpoczęcia każdego koncertu: 16:00
  • Bilet na koncert: 10 zł (oprócz Dni Kultury Ukraińskiej – wydarzenie bezpłatne), liczba miejsc ograniczona
  • Koncerty odbywają się w plenerze, w przypadku złych warunków pogodowych zastrzegamy sobie prawo do odwołania koncertów
  • Wszystkich słuchaczy obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu wydarzeń plenerowych:

Oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz (docx)

Regulamin uczestniczenia w wydarzeniach plenerowych – pobierz (PDF)

Zasady obsługi zwiedzających Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – pobierz (PDF)

Regulamin obiektu – pobierz (PDF)

Program koncertów 

23 sierpnia, godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Dni Kultury Ukraińskiej – wydarzenie bezpłatne
UWAGA! Bilety wolnego wstępu na wydarzenie do odbioru w kasie CIKiT na godzinę przed wydarzeniem (liczba miejsc ograniczona).

W koncercie zaprezentują się artyści z Ukrainy, Swietłana Kaliniczenko (sopran liryczno-koloraturowy) i Teodor Panovsky (tenor). Podczas występu usłyszymy m.in. ukraińskie pieśni ludowe.
Koncert organizuje Ośrodek Kultury Ukraińskiej w Szczecinie.

Swietłana Kaliniczenko – absolwentka Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych. W swoim dorobku ma ponad 30 partii operowych. W Polsce zadebiutowała partią Ewy w premierowym przedstawieniu opery „Raj utracony” Krzysztofa Pendereckiego. Od 2013 roku stałe koncertuje we Włoszech.


30 sierpnia, godz. 16:00
Dziedziniec Zamku
Pan Górski i SPółka
Bilety: 10 zł

Któż pozna wasze zamiary
W ciemnościach nie widać twarzy
Słuchajcie dźwięków gitary
Pozwólcie sobie pomarzyć…

Koncert zespołu Pan Górski i SPółka to muzyczna podróż do krainy poezji, gdzie liryka, tęsknota, miłość i poszukiwanie swojego miejsca w świecie splatają się z humorystyczną opowieścią o codziennym życiu. Usłyszymy autorskie kompozycje zespołu, a ze względu na 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych, również piosenki Jacka Kaczmarskiego – barda Solidarności.

W marcu 2017 ukazała się debiutancka płyta „Trzech bardów”, gdzie znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego. W czerwcu 2017 r. na XII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy zespół Pan Górski i SPółka zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz Nagrodę Publiczności. W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugą płytę „Rozmowa Śmierci z Miłością”. Podczas promującej ją trasy koncertował m.in. w Krakowie w Piwnicy pod Baranami, w Bydgoszczy w Otwartej Przestrzeni Światłownia, w Miejskich Ośrodkach Kultury w Policach i w Goleniowie, w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku. Zagrał także dwa koncerty w Anglii. Aktualnie pracuje w studio nad nową, trzecią już płytą.

Członkowie zespołu:

  • Sebastian Górski – tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego Quo Vadis. Dziś gra w zespole Nikt. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które postanowiły ujrzeć światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły się w niesamowity projekt;
  • Tomasz Skaya – lider i założyciel Quo Vadis, prawie 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą bezkompromisowa muzykę, jednakże w projekcie Pan Górski i SPółka odsłania swoje liryczne oblicze;
  • Przemysław Nowak – wirtuoz akordeonu. Na scenie od 20 lat. Założyciel zespołu Rockasta.

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 10 zł
Kup online